Aranżacja i wnętrza

Lampy do pokoju dziecięcego

Pokoje naszych dzieci to miejsca szczególne - ich oaza, w której mogą ukryć się przed całym światem, zanurzyć w świat fantazji i czuć się naprawdę bezpiecznie. Postarajmy się, aby była to strefa przyjazna i estetyczna - taka, do której dzieci będą chętnie powracały. W sferze urządzania pokoju dziecięcego szczególnie ważną kwestią okazuje się to, aby akcesoria dla dzieci były bardzo komfortowe. Inaczej mówiąc powinny być one precyzyjnie przystosowane do ich potrzeb potrzeb oraz preferencji.


lampy
Napisał: David Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pokój dziecka to miejsce harców, zdobywania wiedzy, relaksu, snu, spotkań towarzyskich. W związku z powyższym tak istotną funkcje pełni oświetlenie górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie umieszczona lampa sufitowa lub system reflektorków na szynie. Powinno oświetlać każdy kąt w pokoju i być równomiernie rozproszone. Lampy dla dzieci (http://totodesign.pl/3-368/lampy_pokojowe) są efektowne , do tego łatwo dostępne (np. w sieci), toteż bez trudu dobierzemy model lampy do wystroju pokoju. Ale tylko jedno, choćby mocne światło nie wystarczy. Urządzając pokój dziecięcy postarajmy się roztropnie wybrać rodzaje oświetlenia oraz miejsce docelowe lamp, małych lampek stojących i biurkowych. Światło w pokoju dziecka, potrzebne w czasie zabawy, wzmocnijmy dyskretnymi punktowymi lampkami oraz kinkietami.


Pokój dziecka wymaga doświetlenia także w miejscu do nauki i kąciku do rysowania. Źródło światła przyda się też w pobliżu łóżka - stworzy miłą, bezpieczną atmosferę. Nie zapomnijmy o oświetleniu dekoracyjnym. Takie oświetlenie pokoju dziecięcego może podkreślać zainteresowania dziecka. Małe księżniczki przeniosą się w bajkowy świat, jeżeli w ich pokoju zawiśnie lampa niczym w krainie baśni tysiąca i jednej nocy. Lampy orientalne wprowadzą niezwykły, bajkowy i tajemniczy klimat w pokoju naszej księżniczki - sprawdź sklep totodesign. Oświetlenie przyda się również małym pasjonatom akwarystki – świetlówki led zamontowane w akwarium pięknie podkreślą urodę wodnych stworzonek.

lampy
Napisał: Technolux
Na podstawie: Technolux
Za sprawą dostosowanych do wieku i zainteresowań lamp, dzieci nie tylko odczuwają większe poczucie bezpieczeństwa, ale po prostu są bardziej bezpieczne. Nie zapominajmy tylko by sprawdzić czy lampy były poddawane testom i są bezpieczne dla małych paluszków. Teraz już wszystko jasne...

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-17 10:10:10
Tagi: pokój, nauka, lampa, kinkiet