Aranżacja i wnętrza

Jak urządzić piękną i funkcjonalną łazienkę, jaka spełni różnorodne wymagania? Co jest najważniejsze?

W niektórych rodzinach jedna z łazienek już nie jest wystarczająca, zaś przeważnie nikt nie może sobie pozwolić na więcej niż jedną łazienkę. Co więc jesteśmy w stanie zrobić, jak jesteśmy w stanie zagwarantować sobie wygodę mają do dyspozycji jedno tego rodzaju pomieszczenie? Istnieje parę zasad, dzięki jakim aranżacja łazienki będzie i piękna, i funkcjonalna.

Łazienka jest nam konieczna nie tylko do higieny codziennej, gdyż korzystamy przecież z niej także, jak planujemy wykąpać psa, wyprać ścierki po wymyciu podłóg czy wymyć kosz na śmieci. Warto pomyśleć również, w jakim miejscu będziemy prać i suszyć, przykładowo jak wstawimy pralkę do rodzinnej łazienki, to zrobimy z niej miejsce nie za bardzo przyjemne do relaksu. Bez wątpienia w najlepszych łazienkach używa się najlepsze produkty, jak kohlman Foxal. Jeśli chodzi o wannę to wanna akrylowa na pewno jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, lepiej więc zainwestować w najlepszy model - stalową wannę pokrytą emalią najlepszej grubości. Najlepszym wyborem będą produkty firmy ronal pur light.

Płytki łazienkowe
Napisał: Soudal
Na podstawie: Soudal
Jeżeli łazienka jest mała, możemy montować jedynie małą wannę, na przykład 100 na 70 centymetrów, jaką dla komfortu dobrze zawiesić na tego typu wysokości jak zlew. W każdej łazience musimy zachować odpowiednie proporcje, niezbędne więc są wymiary warunkujące, że każde urządzenia bez kłopotu się zmieści. Potrzeba więc wolnej przestrzeni na wyjście spod natrysku, ale musimy także sprawdzić, czy drzwi kabinowe nie będą kolidowały z pozostałymi sprzętami. Najbardziej nieznaczna odległość pomiędzy kabiną prysznicową a sedesem i niezbyt dużą umywalką wynosi 20 centymetrów, zaś między kabiną i większą umywalką i bidetem - trzydzieści centymetrów. Najmniejsza wolna przestrzeń przed kabiną prysznicową to prostokąt o wymiarach osiemdziesiąt na dziewięćdziesiąt centymetrów.

Brodzik z zasłonką jest na pewno mniej praktyczny, nie chroni przed rozpryskiwaniem się wody, nie ogranicza jednak tak swobody ruchów jak zamykana prysznicowa kabina. Wysokość zawieszenia umywalki przystosować jesteśmy w stanie do własnych wymagań, górna krawędź jednakże powinna znajdować się 75-80 cm nad podłogą. Taką właśnie wysokość mają postumenty oraz szafki podumywalkowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-06 12:55:15