Aranżacja i wnętrza

Czemu elementy drewniane należy dobrze zabezpieczyć wilgocią, plusy desek kompozytowych.

Drewno jest niezwykle popularnym materiałem wykończeniowym i budowlanym, jednak ma jedną zasadniczą wadę, to znaczy wymaga porządnej ochrony przed wilgocią. I to ochrony systematycznej, bowiem każde uszkodzenie czy dłuższa eksploatacja może spowodować osłabienie ochrony, a co za tym idzie przedostanie się do środka wilgoci i początki niszczenia.

obrazeczek - Wnętrza
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego też tam, gdzie będzie styczność z wodą, elementy drewniane należy dobrze zabezpieczyć, a rodzaj ochrony będzie zależał od miejsca montażu i przeznaczenia. W przypadku różnego rodzaju konstrukcji drewnianych najbardziej popularne jest zaimpregnowanie, a później pomalowanie jakąś ładną farbą. Impregnat przedostaje się głęboko w strukturę elementu, wypierając wilgoć z niego, zaś zewnętrzna warstwa lakieru chronić będzie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Tak naprawdę nawet w środku domu czasem jest tak, że coś z drewna będzie trzeba zabezpieczyć. Jeżeli ktoś przykładowo wybierze blat drewniany w kuchni, to co pewien okres czasu musiał będzie zrobić impregnację i położyć warstwę lakieru.

Drewno jest ogromnie chętnie używanym materiałem na różnego rodzaju podłogi i tarasy. Ochrona takich desek jest potrzebna bez względu na to, czy leżeć one będą we wnętrzu budynku czy na zewnątrz. Jednak jeżeli podłoga będzie narażona na działanie wody, to musi być znacznie lepiej zaimpregnowana, i wówczas ma szansę być dłużej w dobrym stanie. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się deski kompozytowe, które na pierwszy rzut oka bardzo przypominają typowe deski. Deska tarasowa kompozytowa będzie powstawać w wyniku złączenia drzewnej mączki i PCV. W rezultacie dzięki wysokiej zawartości drewna takie elementy posiadają bardzo podobną do prawdziwych desek strukturę, a jednocześnie PCV gwarantuje im kolor i trwałość.

Tarasy wykonane z tego typu desek są tak popularne z powodu jeszcze jednej rzeczy. Będą one bowiem dużo bardziej wygodne do układania niż materiały tradycyjne, wymagały też nie będą systematycznego malowania i odnawiania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-30 12:01:26