Aranżacja i wnętrza

Jakiego typu mamy wykorzystanie taśm led? Gdzie najlepiej je wykorzystywać? O czym pamiętać?

Taśmy LED to obecnie jedno z bardziej popularnych rozwiązań do oświetlenia domów czy ogrodów. Z tego względu także na rynku znaleźć jesteśmy w stanie coraz więcej różnorodnych modeli, ale również konfiguracji taśm LED. Najistotniejsze zalety taśm LED to z pewnością elastyczność, możliwość cięcia nożyczkami, jak i samoprzylepne podłoże.

mieszkanie - widok
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak zdecydujemy się na taśmy LED, to powinniśmy zwrócić uwagę na dużą ilość parametrów świetlnych, a również to czy konkretna taśma ma odpowiednie atesty takie jak CE oraz ROHS. Nie powinniśmy nawet dodawać, iż tak samo istotna jest jakość wykonania. Z takiego powodu taśmy gorszej jakości, czyli tańsze, pomimo zakładanej żywotności do pięćdziesięciu tysięcy godzin, będą szybciej się przepalały lub osłabiały intensywność świecenia już po paru miesiącach. Zobaczmy także, co możemy dokupić do taśmy, czyli jakie oprawy do taśm led są dostępne.

Zastanówmy się nad przeznaczeniem taśmy, bo od miejsca wykorzystania zależy konieczna jasność diod, szczelność, jak również konieczność wykorzystania profilu aluminiowego, czyli profil alu led. Żeby rozświetlić np. blat w kuchni albo schody trzeba nam oświetlenia funkcjonalnego, tak więc do tego celu najbardziej odpowiednie są bardzo jasne taśmy led. Jeżeli zaś wymagamy podświetlenia dekoracyjnego, np. ścian, sufitów czy wnęk to wystarczy taśma o standardowej jasności. Przez małe gabaryty, jak i elastyczność, taśmy LED są wykorzystywane w miejscach ciężko dostępnych dla innych form oświetleniowych. Dzięki temu stosuje się taśmy praktycznie wszędzie, w każdym pomieszczeniu, jak również w hotelach, restauracjach i dyskotekach.

Co więcej, taśmy led wykorzystywane są także na zewnątrz, jak ogrody lub podświetlenie podjazdu albo elewacji. Taśmy LED bardzo często wykorzystuje się w łazienkach czy pozostałych pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Są najlepsze do tego takie z klasą szczelności IP65. Sprawiają, że możemy zyskać nawet kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden kolor albo sekwencję zmian kolorów. Do tego będzie potrzebny specjalny sterownik RGB, który wybiera się w zależności od długości taśmy. Jak widzimy, możliwości taśmy jest bardzo wiele, dlatego powinniśmy z tego skorzystać (zobacz najbardziej opłacalną ofertę na stronie).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-05 16:14:31