Aranżacja i wnętrza

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

W niektórych przypadkach osoby niepełnosprawne mogą zmierzyć się ze sporym problemem związanym z codziennym funkcjonowaniem, w związku z czym właśnie w trosce o nich większość miejsc publicznych, na przykład restauracji, a nawet sklepów decyduje się na montaż odpowiednich akcesoriów, znacznie ułatwiających niektóre czynności życiowe. Co więcej – niektóre z nich stosowane są również w domach, a nawet w pensjonatach, gdzie pozwalają wszystkim osobom niepełnosprawnym żyć w miarę normalnie, bez konieczności odstawania od innych.

natryski bezpieczeństwa
Napisał: KOŁO
Na podstawie: Lazienkaplus.pl
Do podobnych ułatwień zaliczyć można chociażby uchwyty dla niepełnosprawnych. Właśnie one stosowane są między innymi w toaletach publicznych, a nawet w prywatnych domach, gdzie mieszkają między innymi seniorzy, którzy nie są w stanie poradzić sobie z prostymi, codziennymi czynnościami. Sprawność ograniczona zazwyczaj może oznaczać brak możliwości poruszania się. Wszystko może sprawiać, iż chodzenie po toalecie może być dużym wyzwaniem, szczególnie kiedy w grę może wchodzić m.in. wejście pod prysznic albo do wanny. Warto więc zainwestować w uchwyty, które łatwo montuje się do ścian i płytek. Wszelkie tego typu uchwyty są poddawane wszelkim badaniom, by zapewnić bezpieczeństwo i wysoką jakość ów produktów. Następnym wyposażeniem podobnym są natryski bezpieczeństwa, które dzieli się na kilka kategorii. Zazwyczaj pomagają one oczyścić głowę oraz oczy w momencie niespodziewanych wypadków.

Następnym ich modelem są też prysznice ręczne, które posiadają węża z jedno- lub dwugłowicową spłuczką. Są one bowiem dopasowane do poparzonych miejsc, kiedy to prysznic nie jest konieczny. Podobnie sprawdzą się bidety umożliwiające własne odświeżenie pewnych części ciała bez konieczności wchodzenia do wanny lub pod prysznic.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-31 02:58:29